Ugrás a fő tartalomra


A dráma valós eseményen alapul: 1821-ben, Lipcsében Johann Christian Woyzeck borbély több késszúrással megölte barátnőjét - a korabeli közvéleményt évekig lázban tartotta a latolgatás, vajon beszámítható e Woyzeck.

woyzeck
Bezerédi Zoltán, Fekete Ernő és Keresztes Tamás a Woyzeck-ben | fotó: Szilágyi Lenke

Az eredeti művet a 2000-es évek elején Tom Waits gondolta tovább, az énekes dalszerző által megzenésített változatot azóta világszerte nagy sikerrel játsszák. "A Woyzeckben minden együtt van, ami érdekes: őrület, gyerek, szenvedély, gyilkosság. Vad, szexi, izgalmas, megragadja a fantáziát, arra kényszerít, hogy töprengj azokon az embereken, akik benne szerepelnek, és ezáltal reflektálj a saját életedre. Úgyhogy szerintem minden benne van, amit egy történettől várni lehet, és érdekes lesz még ötszáz év múlva is" - írja Waits a darabról.

A pénteki bemutatót követően az előadás novemberben 5-én, 7-én és 17-én látható. Az előadásokra jegyek Közönségszolgálati Irodánkban és az interneten vásárolhatók meg.

Az előadásról további információ és fotók színlapunkon érhetők el.