Pelsőczy Réka


1998-ban végzett a Színművészeti Főiskolán és a Katona társulatának tagja lett. Korábban a Ruszt József vezette Független Színpadon játszott. Diákszavazatok alapján neki ítélték a Legjobb Színésznő díját a főiskolán, 1997-ben. Sokoldalú művész, rendszeresen rendez, emellett fotózik is. 2007-ben Part címmel nyílt fotókiállítása a K.A.S. Galériában. 2017-ben Jászai Mari-díjjal ismerték el munkásságát.

Lear király - Regan


Korábbi szerepei a Katonában

Csehov: Cseresznyéskert - Dunyasa; Koenigsmark: Agyő, kedvesem! - Sonka; Hauptmann: Henschel fuvaros - Franciska; Dorst: Paul úr - Lilo; Örkény: Kulcskeresők - Katinka; Brecht: Baal - Emilie; Shakespeare: Szeget szeggel - Titkárnő;  Garcia Lorca: Bernarda Alba háza - Martirio; Hamvai: Hóhérok hava - Több szerep; Botho Strauss: Kalldewey, farce - M; Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról; Schnitzler: Távoli vidék - Erna von Wahl; Bernhard: A színházcsináló - Sarah; Weöres: Szent György és a Sárkány - Barbara; Walser: King Kong lányai - Mari; Dosztojevszkij: Az idióta  -Alekszandra; Uray: Véred íze; Brecht: Puntila úr és szolgája, Matti - Éva; Kukorelly: Élnek még ezek? - Nyuszi; Euripidész: Médeia - 2. nő; Congreve: Így él a világ - Ingo; Weöres: Gilgames; Papp-Térey: Kazamaták; Tóth: Bikinivonal; Zelenka: Hétköznapi őrületek; Moličre-Bodó: A nagy Sganarelle és tsa. - Bernadette; Trio Lignum  10+1; Forgách: A kulcs - Barátnő; Nestroy: A talizmán - Konstancia, komorna; Vvegyenszkij: Ivanovék karácsonya; Vinnai: Vakond - Dr Brown, a kórház igazgatónője; Goldoni: A karnevál utolsó éjszakája - Alba; Gorkij: Barbárok - Pritikina; Leonyid Andrejev: Kutyakeringő - Boldog Zsenya, Meller -hadnagy; Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdő - Bárónő; Srbljanovic: Sáskák - Nadezda; Csehov: Ivanov; Nádas Péter: Szirénének; Darvasi: Az utolsó tíz év, Bajor Gizi;Spiró: Koccanás - Kismama 1; Caryl Churchill: Az iglic - Az iglic; Thomas Bernhard: Heldenplatz - Anna; Ahol a farkas is jó; Johann Wolfgang von Goethe: Faust I-II. - Asszony, Lamia/Phorkyas II./Karvezető; Borbély Szilárd: Az Olaszliszkai - Ügyvéd; Illaberek; Kerékgyártó István: Rükverc - Kustyánné; Urs Widmer: Top Dogs - Vanda; Egressy: Portugál - Masni, Szuhovo-Koblilin: Az ügy - Atujeva; Alfred Döblin: Berlin, Alexanderplatz - Cilly; Fassbinder: Petra von Kant, Petra von Kant; Ménes Attila: Bihari; Szürke galamb; Kirkwood: Munkavégzés során nem biztonságos - Miranda

Egyéb fontos színházi előadások, rendezések:

Az átnevelhetetlen - rendező
Élet.Történetek.hu - művészeti vezető (Orlai Produkció)
Álarcosbál - rendező (Budaörsi Latinovits Színház)
A hullaégető - rendező (Orlai Produkció)
Római vakáció - rendező (Orlai Produkció)
Bagoly és cica - rendező (Orlai Produkció)
Mindent Éváról - rendező (Orlai Produkció)
Egy fenékkel két lovat - rendező (Orlai Produkció)
Pecsenyehattyú és más mesék - rendező (Vaskakas Bábszínház)
Leányálom Kft. - rendező (Vaskakas Bábszínház)
Kicsi nyuszi hopp hopp - rendező  (dokuszínház)
Színikritikusok Díjátadó Gálája - rendező (Magyar Színház)
Szeret…lek: Hoppart - rendező (dokuszínház)
Kemping - rendező (Szabadkai Népszínház Magyar Társualta)
Fafeye, a tenger ész - rendező (Kolibri Színház)
Bikinivonal- rendező(Katona, Sufni)
Ibusár - rendező(Örkény István Színház)
Az öldöklő angyal - rendező (Petőfi Irodalmi Múzeum)
Add ide a rudadat, Dodó - rendező (TÁP Színház)
Kurátorok - rendező (TÁP Színház)
Musik, Musikk, Musique - rendező (Katona József Színház)

Filmjei


Becsúszó szerelem (2020 november)
Alvilág (TV sorozat)
Szabadság - Különjárat (TV)
A rajzoló (TV)
Ivanovék karácsonya (TV)
Hangyatérkép
Koccanás 
Médeia (TV film)
9 és fél randi
S.O.S. szerelem!
Régimódi történet (TV film)
A harmadik fiú (TV film)
"4x100"
Csak szex és más semmi
Magyar szépség
Világszám!
Csocsó, avagy éljen május 1-je!
A Morel fiú
Portugál
Öld meg a másik kettőt! (TV film)
Látogató a végtelenből (TV film)
Hóhérok hava (TV film)
A talizmán (TV film)
Részlet (TV-film)
Pelsőczy Réka


Legközelebb játszik

Mesteremberek
október 3., vasárnap
Mesteremberek
október 4., hétfő
Mesteremberek
október 5., kedd
Lear király
október 8., péntek
Lear király
október 11., hétfő
Mesteremberek
október 13., szerda
október 3., vasárnapMesteremberekoktóber 4., hétfőMesteremberekoktóber 5., keddMesteremberekoktóber 8., péntekLear királyoktóber 11., hétfőLear királyoktóber 13., szerdaMesteremberek


Díjai

  • Legjobb női alakítás díja a Főiskolán (1997)
  • Vastaps Díj - Legjobb női epizódszereplő ( Martirio)(2000)
  • Vastaps különdíj- Színházcsináló (2001)
  • Vastaps-Díj legjobb női mellékszereplő (2003)
  • Vastaps különdíj a Bikinivonal megrendezéséért a Sufniban (2005)
  • Vastaps Díj - Legjobb női főszereplő - Sáskák (2008)
  • Pantalone-Díj - Kicsi nyuszi hopp hopp c. előadásért (2010)
  • Jászai Mari-díj (2017)