Tasnádi Bence


2012-ben végzett a Színművészeti Egyetem színész szakán, a 2012-13. évadtól a Katona József Színház társulatának tagja. Továbbá az Ed Is On zenekar alapítója, frontembere, basszusgitárosa.

Jelenlegi szerepei a Katonában

Ivan Viripajev: Részegek - Matthias
William Shakespeare: Ahogy tetszik
Molière: A nők iskolája - Horace, Ágnes szerelme 
Günter Grass: Bádogdob 
Martin McDonagh: Hóhérok - Mooney 
Brecht-Dessau: A kaukázusi krétakör 
Kirkwood: Munkavégzés során nem biztonságos - Rupert
Bognár: Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler - István 
Berlin, Alexanderplatz 
Ürgék
Jeanne d'Arc
Rozsdatemető 2.0 - Ervin/ifj. Zentay Gyuri

Korábbi szerepei a Katonában

Titus, Eresztra fia (Bessenyei György: A filozófus); Darvasi László: Az utolsó tíz év, Bajor Gizi, A Gondnokság - színházi sitcom, Gyakornok (Ion Luca Caragiale: Farsang); Kovács Dániel-Vinnai András: Virágos Magyarország - Drevenka Norbi; Ödön von Horváth: A végítélet napja - Nyomozó, Zenész; Carlo Goldoni: A nyaralás - Zerbino; Musik, Musikk, Musique; Peter Weiss: M/S - Kikiáltó; Fényevők - Misa; Johann Wolfgang von Goethe: Faust I-II. - Állat I./Nép, Griff/Delfin/Felderítő I./Kar III.; Borbély Szilárd: Az Olaszliszkai - Vádlott; Brecht-Dessau: Kurázsi mama és gyermekei; Illaberek; Marius von Mayenburg: Mártírok - Benjamin Südel; Gotthold Ephraim Lessing: Emilia Galotti - Angelo

További fontos színházi előadások:

Kiválasztottak (Gólem Színház)
Rómeó és Júlia (3K Kaszásdűlői Kulturális Központ)

Filmjei

Cserekapus (TV) (2017)
1945 (2017)
Zavarok (TV) (2014)
Prágai hétvége (2013)
Hangyatérkép (2011)
Átok 2. (2011)
A rekonstruált ember (2009, forgatókönyvíró, Szegedi Ifjúsági Filmszemle: 1. Díj)
Tasnádi Bence


Legközelebb játszik

Jeanne d'Arc
április 21., vasárnap
Bádogdob
április 23., kedd
Rozsdatemető 2.0
április 24., szerda
Rozsdatemető 2.0
április 25., csütörtök
Berlin, Alexanderplatz
április 26., péntek
A nők iskolája
április 27., szombat
április 21., vasárnapJeanne d'Arcáprilis 23., keddBádogdobáprilis 24., szerdaRozsdatemető 2.0április 25., csütörtökRozsdatemető 2.0április 26., péntekBerlin, Alexanderplatzáprilis 27., szombatA nők iskolája


Díjai

  • Gundel-díj (2011)
  • Legígéretesebb pályakezdő, Színikritikusok Díja (2013)
  • 16. POSzT - legjobb férfi mellékszereplő - Az olaszliszkai, Katona József Színház (2016)
  • Színikritikusok Díja - legjobb férfi mellékszereplő  - Az olaszliszkai, Katona József Színház (2016)
  • Junior Prima-díj (2017)