Nagy Ervin


1999-ben végzett a Színművészeti Főiskolán és a Katona társulatához szerződött, sokat foglakoztatott filmszínész.

Jelenlegi szerepei a Katonában

A bajnok
Lélegezz 
Ithaka
A Platonov - Oszip

Korábbi szerepei a Katonában

Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő – nemes úr; Klíma: Alulról az ibolyát! – Lakáj/rendőr/Egon; Fallada: Mi lesz veled, emberke? – Kessler eladó; Lőrinczy: Balta a fejben – Richard; Shakespeare: Szeget szeggel – Claudio; Stoppard: Rosencrantz és Guildenstern halott – színész; Molnár: Játék a kastélyban – Ádám; Bozsik Yvette: János vitéz – János vitéz; Brecht-Weill: Koldusopera – Szomorúfűz Walter; Schnitzler: Távoli vidék  – Otto von Aigner; Euripidész: Bakkhánsnők – Dionüszosz; Kleist: A bosszú – Ottokár; Goethe: Stella – postakocsis; Getting Horny – Dionüszosz; Dosztojevszkij: Az idióta – Rogozsin; Uray: Véred íze; Weöres: Szent György és a Sárkány – Lauro;  Lesz vigasz), Schimmeplfennig: Előtte-utána; Papp–Térey: Kazamaták, Shakespeare: Troilus és Cressida  –Achilles; Commedia dell'arte – Capitano; A nagy Sganarelle és Tsa., Bozsik Yvette: Playground; Zelenka: Hétköznapi őrületek; Notóriusok: „Halljátok végszavam: ártatlan vagyok!”; Nestroy: A talizmán – Titusz; Goldoni: A karnevál utolsó éjszakája - Augustin, takácsmester; Gorkij: Barbárok - Cserkun Jegor Petrovics, mérnök; Ödön von Horváth: mesél a bécsi erdő - Alfréd; Csehov: Ivanov – Borkin; Gustave Flaubert-Forgách András: Dilettánsok - Foureau, polgármester; Spiró: Koccanás – Segédmunkás, Ételszállító, Maffiózó, Turista, Bőrfejű, Tüntető, Vinnai–Bodó: Ledarálnakeltűntem, Ion Luca Caragiale: Farsang - Bóbitás; Shaw: A hős és a csokoládékatona - Szergej Szaranov őrnagy; Büchner-Waits: Woyzeck - Ezreddobos; Musik, Musikk, Musique; Fényevők - Csepurnoj; Johann Wolfgang von Goethe: Faust I-II. - Kanmajom/Bálint/Konferanszié, Próteus/Harácsoldi/Kar I.; Marius von Mayenburg: Mártírok - Markus Dörflinger; Csehov: Sirály - Trigorin; Joël Pommerat: A két Korea újraegyesítése

Egyéb fontos színházi előadások:

Anyaszemefénye - Pintér Béla és Társulata
Esőember (Orlai Produkció)
Kramer kontra Kramer (Orlai Produkció)
Csókol anyád! (Orlai Produkció, Thália Színház)
Asztalizene (Kálmán) – Radnóti Színház
Marica grófnő (Báró Zsupán Kálmán) – Dóm tér, Szeged
A varázsfuvola (Papageno) - Vígszínház - Magyar Állami Operaház produkció
Makrancos Kata (Petruchio) - Vígszínház
Demencia (Proton Színház)

Filmjei

Stastny Novy Rok (2019 december)
Drakulics elvtárs (2019 október)
A tanár (TV sorozat)
Valami Amerika 3. (2018)
Hetedik alabárdos (2017)
Kincsem (2017)
Testről és lélekről (2017)
Válótársak (TV sorozat 2016)
Szerdai gyerek (2015)
Kossuthkifli (TV 2013)
Fehér isten (2014)
Terápia (2012)
Hajónapló (2009)
East Side Stories (2009)
Kaméleon (2008)
Pinprick (2008)
Overnight (2007)
Mansfeld (2006)
Megélni és megírni... (2006) (TV film)
Régimódi történet (2006) (TV film)
Aki önmaga legnagyobb ellenfele volt (2005) (TV film)
Csodálatos vadállatok (2005) (TV film)
Ők (2005)
Fluxus hajfény (2004) narrátor
Hóesés Vízivárosban (2004) (TV film)
Szezon (2004)
Történetek az elveszett birodalomból (2004) (TV film)
Mélyen őrzött titkok (2003)
A Hídember (2002)
„Párhuzamos töredék”: családi legendárium (2002)
Somlói galuska- kis pesti filmmese 15 percben (2002)
Nincsen nekem vágyam semmi (1999)
Ámbár tanár úr (1998)

NagyErvin WEB


Legközelebb játszik

A bajnok
február 26., szerda
A bajnok
február 27., csütörtök
A bajnok
február 28., péntek
A bajnok
március 12., csütörtök
Lélegezz
március 14., szombat
A Platonov
március 20., péntek
február 26., szerdaA bajnokfebruár 27., csütörtökA bajnokfebruár 28., péntekA bajnokmárcius 12., csütörtökA bajnokmárcius 14., szombatLélegezzmárcius 20., péntekA Platonov


Díjai

  • POSZT: Legjobb 30 év alatti férfi színésznek járó díj (2002)
  • Máthé Erzsi-díj (2003)
  • Súgó Csiga-díj (2003, 2005)
  • 35. Magyar Filmszemle (2004) – Legjobb férfi mellékszereplő (Szezon)
  • Vastaps-díj – Különdíj (2007)
  • Jászai Mari-díj (2012)
  • Magyar Művészetért-díj (2012)
  • Arany Medál - díj (2019)