v f
Társulat

Elek Ferenc

1998-ban végzett a Színművészeti Főiskolán Zsámbéki Gábor osztályában és a Katona társulatához szerződött.

Jelenlegi szerepei a Katonában

Ivan Viripajev: Részegek - Karl
A bajnok
William Shakespeare: Minden jó, ha vége jó - Parolles 
Molière: A nők iskolája - Alain, Arnolphe inasa
Günter Grass: Bádogdob 
Puskin: Borisz Godunov - Pátriárka, Rozsnov, Fogoly
Gogol: Háztűznéző - Sztyepan
Ascher Tamás Háromszéken 
Gogol: Holt lelkek 
Berlin, Alexanderplatz

Korábbi szerepei a Katonában

Klíma: Alulról az ibolyát! - Prof; Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő - Kancellár; Rózewicz: Csapda - Apa; Fallada: Mi lesz veled, emberke? - Johannes Pinneberg; Caragiale: Az elveszett levél - Iordache Brinzovenescu; Kleist: Az eltört korsó - Rupi; Tyukodi pajtás;  Moliere: A fösvény - Cléante; Stoppard: Rosencrantz és Guildenstern halott - Tragédiajátszó;  Shakespeare: Szeget szeggel - Tuskó, rendőr;  Shakespeare: A vihar - Francisco; Hamvai: Hóhérok hava  - Gyóntató, Irodista, Zsandár; Molnár: Játék a kastélyban - Titkár; Brecht-Weill: Koldusopera - Horgasujjú Jakab; Handke: Az óra, amikor semmit nem tudtunk egymásról;  Schnitzler: Távoli vidék - Gustl;  Kleist: A bosszú - Santing; Theresia Walser: King Kong lányai - Kapus néni; Goethe: Stella - Stella inasa, Fernando inasa; Vinnai-Bodó: Motel - Wilson, Conrad, Sörtn Garbarek, Hubble Övtaskazin, Omar Karminsky; Weöres: Szent György és a Sárkány - Silvano, Redvulfus ; Moliere: Tartuffe - Lojális úr; Vörösmarty: Csongor és Tünde - Mirígy; Dosztojevszkij: Az idióta - Ferdiscsenko; Brecht: Puntila úr és a szolgája, Matti - Az ügyvéd; Schimmelpfennig: Előtte-utána; Papp-Térey: Kazamaták; Shakespeare: Troilus és Cressida - Menelaus; Congreve: Így él a világ - Dutzington; Euripidész: Médeia - Aigeusz; Moliere- Bodó:  A nagy Sganarelle és Tsa.; Bozsik Yvette: Playground; Az emberek veszedelmes közelségében; A rendőrfőnök jó fiú; Nestroy: A talizmán - Gyuri; Vvegyenszkij: Ivanovék karácsonya; Vinnai: Vakond - Bob Tucker, a város serifje, "rombolni nem színházat építeni szívesen"; Szphoklész: Trakhiszi nők - Kar; Gorkij: Barbárok - Grisa; Hamsun: Éhség, Gyász; Sbrljanovic: Sáskák - Milan; Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdő - Oszkár; Calderón: Az élet álom - Clotaldo; Dorota Masłowska: Két lengyelül beszélő szegény román - Sofőr; Gustave Flaubert- Forgách András: Dilettánsok - Pécuchet; Spiró: Koccanás - Törzs; Büchner-Waits: Woyzeck - Bolond; Parti Nagy Lajos: Pinokkió - Dr. Kand Aloyz; Cserenadrág - Sziszojev, Virágos Magyarország - Bölcső Sándor; Carlo Goldoni: A nyaralás - Don Eustachio; Molière: A mizantróp - Clitandre; Simon Stephens: Harper Regan - Elwood; Brecht-Dessau: Kurázsi mama és gyermekei - A tábori pap; Sarkadi Imre: Illaberek; Oszlopos Simeon - Müller; Marius von Mayenburg: Mártírok - Dieter Menrath, tiszteletes

Filmjei

Hurok
Gondolj rám 
Dumapárbaj 
Team Building
Kolorádó Kid 
Köntörfalak 
Made in Hungaria 
Koccanás (TV film)
Overnight 
9 és fél randi 
The Moon and the Stars
Hellboy 2.
Diótörő
Tibor vagyok, de hódítani akarok
A harag napja
Herminamező - Szellemjárás, 
Rokonok
Kész cirkusz
Ősfény - Ulricht (kisjátékfilm)
Állítsátok meg Terézanyut!
Antik (kisjátékfilm)
Világszám!
A temetetlen halott
Nincs mese
Szezon
Az ügynök élete
Kistestvér
Tesó
1 és a Semmi (kisjátékfilm)
Tarka képzelet-Brueghel álmai
Jadviga párnája
"Valaki kopog" Az írógép
Kalózok
Áldott állapot (kisjátékfilm)
Bóbita
A hal
Pannon töredék
Tamás és Juli
Gyilkos kedv
Érzékek iskolája
Kisváros (TV film)
Alapképlet
Szomszédok (TV film)
A varázsló álma

Elek Ferenc

Legközelebb játszik

Minden jó, ha vége jó
február 21., szerda
Háztűznéző
február 22., csütörtök
Bádogdob
február 25., vasárnap
Ascher Tamás Háromszéken
március 1., csütörtök
Ascher Tamás Háromszéken
március 2., péntek
Holt lelkek
március 3., szombat

Díjai

  • PUKK Díj (2003, 2007)
  • Kamera Hungária (2003)
  • Vastaps Díj - legjobb férfi főszereplő (2003, 2008, 2010)
  • 41. Magyar Filmszemle: Legjobb férfialakítás (2010)
  • Jászai Mari-díj (2010)
  • Bezerédj-díj (2012)