Tasnádi Bence


2012-ben végzett a Színművészeti Egyetem színész szakán, a 2012-13. évadtól a Katona József Színház társulatának tagja. Továbbá az Ed Is On zenekar alapítója, frontembere, basszusgitárosa.

Jelenlegi szerepei a Katonában


Ahogy tetszik 
A kaukázusi krétakör 
Minden kombi cirkó, de nem minden cirkó bojler - István  
Rozsdatemető 2.0 - Ervin/ifj. Zentay Gyuri
Tartuffe - Valér
Poppea megkoronázása - Lucanus/Ámor
Lear király - Edmund
Káli holtak - Csáky Alex
Apák és fiúk - Arkagyij Kirszanov, nihilista
Melancholy Rooms

Korábbi szerepei a Katonában

Titus, Eresztra fia (Bessenyei György: A filozófus); Darvasi László: Az utolsó tíz év, Bajor Gizi, A Gondnokság - színházi sitcom, Gyakornok (Ion Luca Caragiale: Farsang); Kovács Dániel-Vinnai András: Virágos Magyarország - Drevenka Norbi; Ödön von Horváth: A végítélet napja - Nyomozó, Zenész; Carlo Goldoni: A nyaralás - Zerbino; Musik, Musikk, Musique; Peter Weiss: M/S - Kikiáltó; Fényevők - Misa; Johann Wolfgang von Goethe: Faust I-II. - Állat I./Nép, Griff/Delfin/Felderítő I./Kar III.; Borbély Szilárd: Az Olaszliszkai - Vádlott; Brecht-Dessau: Kurázsi mama és gyermekei; Illaberek; Marius von Mayenburg: Mártírok - Benjamin Südel; Gotthold Ephraim Lessing: Emilia Galotti - Angelo; Alfred Döblin: Berlin, Alexanderplatz - Willi; Martin McDonagh: Hóhérok - Mooney; Molière: A nők iskolája - Horace, Ágnes szerelme; Grass: Bádogdob; Kirkwood: Munkavégzés során nem biztonságos - Rupert

További fontos színházi előadások:

Kiválasztottak (Gólem Színház)
Rómeó és Júlia (3K Kaszásdűlői Kulturális Központ)

Filmjei

Mintaapák (TV sorozat)
Trezor (2018)
200 első randi (TV sorozat)
Egynyári kaland (TV sorozat)
Cserekapus (TV) (2017)
1945 (2017)
Zavarok (TV) (2014)
Prágai hétvége (2013)
Hangyatérkép (2011)
Átok 2. (2011)
A rekonstruált ember (2009, forgatókönyvíró, Szegedi Ifjúsági Filmszemle: 1. Díj)
Tasnádi Bence


Legközelebb játszik

Rozsdatemető 2.0
május 25., szerda
Melancholy Rooms
május 26., csütörtök
Ahogy tetszik
május 28., szombat
Poppea megkoronázása
május 29., vasárnap
Ahogy tetszik
június 2., csütörtök
Apák és fiúk
június 5., vasárnap
május 25., szerdaRozsdatemető 2.0május 26., csütörtökMelancholy Roomsmájus 28., szombatAhogy tetszikmájus 29., vasárnapPoppea megkoronázásajúnius 2., csütörtökAhogy tetszikjúnius 5., vasárnapApák és fiúk


Díjai

  • Gundel-díj (2011)
  • Legígéretesebb pályakezdő, Színikritikusok Díja (2013)
  • 16. POSzT - legjobb férfi mellékszereplő - Az olaszliszkai, Katona József Színház (2016)
  • Színikritikusok Díja - legjobb férfi mellékszereplő  - Az olaszliszkai, Katona József Színház (2016)
  • Junior Prima-díj (2017)